top of page

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ!!!

Дії батьків і педагогічного персоналу під час перебування дітей в укритті в період навчального процесу


Під час тривалих повітряних тривог до Муніципальної варти звертаються батьки з питанням чи мають вони право під час «ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ!» забирати своїх дітей з укриття освітніх закладів.


Муніципальна варта роз'яснює.

Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти, батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги. До її завершення дитина повинна залишатися в укритті. Завдання закладу освіти – забезпечення безпеки дитини. Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати її їм, навіть під письмове зобов’язання.

Є тільки ІІ варіанти, коли дитина може покинути укриття:

  • І – це у випадку завершення повітряної тривоги.

  • ІІ – у випадку евакуації.

Далі – більш детальніше і з посиланнями на офіційні джерела.

Сьогодні юні українці змушені навчатися в нових, небезпечних умовах. Війна триває, удари по нашій країні повторюються, і учасники освітнього процесу мають бути готовими й діяти чітко та злагоджено будь-якої миті.


Існує відповідний алгоритм дій від освітнього омбудсмена Сергія Горбачова. На сайті освітнього омбудсмена пояснили, в т.ч. як діяти батькам, коли під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти.


Там нагадали, що батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків.

Нам відомі випадки, коли під час обстрілів ракетами чи дронами-камікадзе, до шкіл та садочків під час повітряної тривоги приїжджали батьки та забирали дітей із закладів, наражаючи на небезпеку себе та дітей, які не можуть самостійно приймати рішення і залежать від рішень батьків!

Інформуємо, що пунктами 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.


Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

  • відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;

  • відбулося затоплення споруди;

  • сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;

  • було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітрі є якісь небезпечні речовини.

Життя та здоров'я всіх учасників освітнього процесу, насамперед – дітей, є безумовним і абсолютним пріоритетом всієї системи освіти.


Правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті. Нагадайте дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати вчителя і не слід покидати заклад освіти, щоб бігти додому або на вулицю. Безпека перш за все!

Comments


Обрані новини
Нещодавні новини
Архів
bottom of page